Rosnące w ostatnich latach zainteresowanie genealogią sprawiło, iż coraz więcej osób poszukuje swoich przodków, interesuje się ich losami i chce poznawać przeszłość swojej rodziny.

Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi dotychczasowymi opracowaniami, ofertą oraz recenzjami osób, które już ze mną współpracowały.

A może ty też interesujesz się genealogią?

I chcesz poznać swoich przodków?

Albo mieć ich drzewo genealogiczne?

Nie zwlekaj! Skontaktuje się ze mną już dziś.

15 lat doświadczenia
Dziesiątki opracowanych drzew genealogicznych
Pozytywne recenzje

Oferta

Moja oferta, związana z poszukiwaniami genealogicznymi obejmuje.:

  • pomoc i doradztwo w poszukiwaniach,
  • kompleksowe wyszukiwanie przodków,
  • opracowywanie drzew i tablic genealogicznych >> szczegóły,
  • transkrypcja i tłumaczenia niemieckojęzycznych dokumentów >> szczegóły,
  • pośrednictwo w kontaktach z parafiami i archiwami na terenie Polski i Niemiec.

Recenzje i opinie

caret-down caret-up caret-left caret-right
M. Howaniec Poszukiwane nazwiska: Chowanietz

Z panem Roberteh Hellfeierem współpracuję od 2 lat. Przez ten okres przetłumaczył mi wiele staroniemieckich dokumentów pozyskanych z archiwum. Tłumaczenie były zawsze wykonane z należytą starannością i sumiennością, co do szczegółów i niuansów dotyczących nazw zawodów czy rozczytania miejscowości.

Jest zawsze życzliwy i pomocny w moich poszukiwaniach genealogicznych. Jest pasjonatem i znawcą historii lokalnej „Klucza Chrzelickiego” Recenzja z 31.10.2017 r.

R. Mehlich Poszukiwane nazwiska: Mehlich

Współpraca z panem Robertem Hellfeierem pozwoliła mi na uzyskaniu w szybki i efektywny sposób informacji dotyczących moich przodków. Szczególnie cenne są dla mnie uzyskane skany ksiąg parafialnych potwierdzające pozyskane wiadomości.
Recenzja z 23.04.2017 r.

R. Ziolko Poszukiwane nazwiska: Springer, Honysch

Historią rodziny zajmujemy się od około 15 lat i w ostatnim czasie kilkukrotnie kontaktowaliśmy się z panem Robertem w celu pozyskania porady i zadania pytań związanych z poszukiwaniami genealogicznymi. Zawsze otrzymywaliśmy szybką, profesjonalną i kompetentną odpowiedź.

Pan Hellfeier zaskoczył nas dużą wiedzą o historii Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości Smolarnia i Racławiczki (gdzie poszukujemy swoich przodków). Z dużym zaufaniem będziemy zawsze korzystać z jego pomocy.Recenzja z 8.05.2017 r. (tłumaczenie z j. niemieckiego)

K. Szkop Poszukiwane nazwiska: Szkop, Joseph, Chowanietz i pokrewne

Współpraca z Robertem zaczęła się od zdjęcia mojego pradziadka, które mi wysłał, w celu jego identyfikacji. Po zidentyfikowaniu fotografii, zaprosiłem go do siebie na spotkanie, podczas którego omówiliśmy historię lokalną i drzewo genealogiczne moich przodków, w którym sporo rzeczy nie było jeszcze wyjaśnionych.

Jakość współpracy układała się bardzo dobrze. U Roberta procentowało szczególnie to, że zna on pismo neogotyckie i ma bagaż doświadczenia związanego z genealogią. Wie od czego zacząć, żeby ruszyć dalej z poszukiwaniami i powiększeniem swojego drzewa genealogicznego. Kontakt z nim jest szybki i trafny, mimo dzielącej nas odległości. W moim wypadku doszliśmy do roku około 1843, gdzie poznałem Matteusa Skoppa -  mojego prapradziadka.

Dla osób chcących rozpocząć poszukiwania genealogiczne, polecam szczerze Roberta, jako partnera do pomocy. Napiszę może tak: lepiej żyjącego i żyjącym tym, co robi człowieka nie znajdziecie.Recenzja z 26.04.2017 r.

J. Schenawa Poszukiwane nazwiska: Schenawa, Wieja, Apostel

W życiu zawsze patrzymy przed siebie w przyszłość, zastanawiając się co jeszcze przed nami, ale czasami przychodzi taki moment, w którym chcielibyśmy spojrzeć za siebie, w przeszłość - nie swoją - ale przeszłość swojej rodziny, lub nagle odkrywamy w  sobie miłość do genealogii. Często niestety okazuje się, że ci którzy pamiętali, odeszli na zawsze i nie ma już kogo zapytać o swoich przodków lub poprosić o pomoc w identyfikacji członków rodziny na starych zdjęciach, z którymi często wiążą się rodzinne historie, tajemnice, a czasami nawet i dramaty. W takich momentach często żal ściska serce, że nie miało się ochoty słuchać dziadka lub babci, jak wieczorami opowiadali historie swojego dzieciństwa i swojej rodziny. Niektórzy nie mieli okazji posłuchać owych historii, bo rodzice wyjechali po wojnie lub wyemigrowali za lepszym życiem pozostawiając wszystko w Polsce.

Ja też wyjechałam, ale moje serce pozostało w Polsce razem z całą moją rodziną. Gdy byłam mała często słuchałam opowieści o rodzinie babci. O rodzinie dziadka wiem już mniej, bo szybko zmarł i historię rodziny zabrał ze sobą, pozostawiając jedynie parę fotografii. Co zrobić, gdy mimo wszystko chcemy poznać historię swojej rodziny i jej członków?

W takim momencie najlepiej rozpocząć poszukiwania w rodzinnej parafii w księgach kościelnych. Niestety jeden urlop to stanowczo za mało żeby podjąć wyzwanie, jakim jest przeglądanie ksiąg, które często pisane staroniemieckim pismem są dla laika nieczytelne i niemożliwym wydaje się przebrnięcie przez kolejne ich stronice. Jak dobrze, że ja w tym momencie trafiłam na pana Roberta Hellfeiera. Wiedziałam, że jest on pasjonatem historii naszej wspólnej parafii i nie tylko.

Nasza współpraca przebiegała wzorowo. Pan Robert przekazał mi dokładną genealogię mojej rodziny i mojego męża. Każdą informację podparł faktami w posiadaniu których się znajduje oraz fotografiami. Wyczerpująco odpowiadał na moje pytania i wspierał mnie radami i wskazówkami gdzie i jak mam dalej szukać. Chętnie skorzystałam z jego pomocy oraz ogromnej wiedzy jaką posiada. Jestem przekonana, że jeżeli będę potrzebowała pomocy, mogę się do niego zwrócić. Ponadto zapewnił mnie, iż w przypadku natrafienia na jakieś nowe informacje dotyczące mojej rodziny, poinformuje mnie o tym fakcie.

Panie Robercie jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc.
Recenzja z 17.09.2017 r.

G. Czech Poszukiwane nazwiska: Czech, Seibert i pokrewne

Dziękuję za czas i pracę, jaką pan wykonał. Przez wszystkie te lata myślałem, że wiem wystarczająco dużo o moich dziadkach. Dopiero dzięki pana badaniom pewne sprawy rodzinne ujrzały światło dziennie. Przede wszystkim kwestia mojego zmarłego brata Erwina.

Bardzo zadowolony jestem z otrzymanych informacji o moich dziadkach, jak się nazywali i skąd pochodzili. Forma badań genealogicznych, jaką pan dla mnie przeprowadził jest dobra i jestem z niej bardzo zadowolony.Recenzja z 30.05.2017 r. (na podstawie listu)