Podziękowania za „kawał historycznej pracy”

27 lis 2020 | wpis w: Aktualności

Kilka tygodni temu drogą mailową dotarła do mnie wiadomość internauty, który pozytywnie wypowiedział się na temat strony internetowej naszej miejscowości oraz o pracy jaką wkłada się w ratowanie pamięci o lokalnej historii. Tego typu wiadomości bardzo cieszą i dają pozytywną energię do dalszej pracy.

Opinia ta została wystawiona przez kogoś z „zewnątrz”, kto nie jest związany ani ze Smolarnią, ani z najbliższą okolicą. Jej autorem jest nauczyciel historii, co tym bardziej cieszy mnie, jako historyka hobbysty, który od ponad 12 lat zajmuje się badaniem historii. Za pozwoleniem autora, zamieszam poniżej fragment maila.

„Byłem i jestem pod wrażeniem, że tak niewielka miejscowość jak Smolarnia posiada tak rozbudowaną stronę internetową. Często poszukując informacji na temat różnych miejscowości z południowej Wielkopolski natrafiałem zwykle na zdawkowe wpisy w Wikipedii.

Chciałem Panu w tym miejscu podziękować za kawał historycznej pracy. Sam jestem historykiem, choć od kilku lat nie pracuję w zawodzie. Jednak dzięki Panu znów pojawiła się we mnie chęć poznawania historii, zwłaszcza szeroko pojętego Śląska.”