Promocja książki o historii dzwonnicy ze Smolarni

24 lis 2019 | wpis w: Aktualności

W imieniu swoim, jako autora książki oraz w imieniu sponsorów, organizatorów i wszystkich osób, które przyczyniły sie do powstania publikacji, zapraszam na spotkanie promujące ukazanie się najnowszej pozycji wydawniczej o historii Smolarni.

A o czym traktuje najnowsza książka? Wystarczy przeczytać poniższy fragment wstępu, aby się o tym dowiedzieć.

Książka ta jest swego rodzaju kontynuacją opisów historii dzwonnicy, jakie ukazały się w monografii Smolarni. Dostępna na tamten czas wiedza została uzupełniona o prawie wszystkie pozyskane później nowe informacje.

Wstępem do głównego tematu jest rozdział I, w którym opisano pokrótce historię Smolarni. Rozdział II poświęcono historii dzwonnicy i powstał on w głównej mierze dzięki informacjom, jakie pozyskano w trakcie rozmów z obecnymi oraz byłymi mieszkańcami wioski. Rozdziały od III do VI poświęcono budowli i jej wnętrzu, figurze św. Franciszka Borgiasza, dzwonowi, który wisi na szczycie dzwonnicy, oraz inskrypcjom z wnętrza obiektu. W rozdziale VII w kilku zdaniach opisano nabożeństwo drogi krzyżowej oraz tradycję odprawiania mszy odpustowej. Przedostatni rozdział VIII zawiera obszerny opis renowacji dzwonnicy wraz z dokumentacją fotograficzną, a w rozdziale IX przedstawiono źródła, które wykorzystano podczas opracowywania niniejszej publikacji.

Spotkanie odbędzie się:

  • 15.12.2019 roku (niedziela)
  • godzina 15:30 w Caritasie w Racławiczkach (ul. Plebiscytowa 10)
  • WSTĘP WOLNY!
Historia dzwonnicy ze Smolarni na Górnym Śląsku